YAZILARIMIZ

Dijital Medya Reklamları İle İlk Sırada Siz Olun.

Kısaca SEO Nedir?

Seo-analizi-nedir

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) olarak tanımlanan yapı, web sitenizin görünürlüğü, arama motoru sonuç sayfalarındaki içeriğini ve web sitenizin arama sonuçlarında ön sıralarda çıkartılmasını sağlayan ölçümleme yapısıdır.

SEO’nun başlıca amacı, arama motoru işlemleri sonucunda ilk sıralarda web sitemizi çıkartarak pazar payınızı genişletmek veya kurumsal bilinirliğinizi artırmaktır. SEO Analizi ve web tasarımı ile elde edilecek sonuç tamamen ‘organik’ sonucu oluşturacaktır. Organik sonuç, ücret ödemeksizin oluşturulan müşteri kitlesi demektir. Buda kazanç, itibar ve kurumsal bilinirliği oluşturmaktadır.

Güçlü bir web site mimarisi oluşturmak ve net bir bağlantı sağlamak, arama motorlarının sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde dizine eklemesine, site kalite puanını artırmasına vesile olacaktır. Sitenizin Seo uygunluğu ile birlikte Google, mobil uyumluluğu ve web sitenizin açılış hızı da dâhil olmak üzere hedef kitlenizi artırmaktadır.

Google, SEO ölçümleme yapısını sürekli güncellemekte ve en doğal sonuçları elde etmeye çalışmaktadır. Amaç, organik siteleri oluşturmaya çalışmakta, aldatıcı, yönlendirici veya algı oluşturulmasının önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Anahtar kelime (keywords) sayılarının çok olması, tekrarlanan alanların oluşturulması, hatta zemin rengi ile metin renklerini aynı kullanarak yanıltmaya yönelik çalışmaların yapılması bir seo çalışması değil aldatmacanın tam karşılığıdır. Google veya diğer arama motorları bu yapıları fark ederek web sitenizi engellemektedir.

Tabi ki her satıcı veya kurum bu SEO hizmetini kullanmak isteyecek, arayışa geçecek ve satın almak için girişimlerde bulunacaktır. Doğru kurumlarla çalışmak hem zamanınızı hem de kazancınızda tasarruf sağlayacaktır.

Videomuz ve seo işlemleri hakkında bilgi alma için tıklayınız.

Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Haber Koordinatörü
.... Haber Koordinatörü bilgi@medyapamir.com.tr
Yayım Tarihi:8.9.2017