YAZILARIMIZ

Dijital Medya Reklamları İle İlk Sırada Siz Olun.

İnstagram’a Gelen Yeni Güncellemeler

instagrama-gelen-yeni-guncellemeler

Instagram, Hikayeler özelliğine bir konu hakkında takipçilerinizin fikrini almak için uygulanabilen ve iki seçenek sunan ve oylama yapılan anket sticker’ını ekledi.

Instagram’a anket sticker’ı eklemek, diğer sticker’ları eklemekle aynı: sticker’ı yalnızca paylaştığınız görselin üstüne sürükleyip bırakmanız yeterli oluyor.

Karşınıza çıkan ekranda ise soru ve seçenekleri özelleştirilebiliyorsunuz. Instagram kullanıcıları hazırladığınız anketi gerçek zamanlı olarak hikayelerinizde görebiliyor ve seçeneklerden birini tercih ederek oylayabiliyor.

Anket sticker’ı özelliği, hazırladığınız mini ankete kaç kişinin ve kimlerin katıldığını ve hangi seçeneği işaretlediğini görebilmenizi sağlıyor. Ayrıca ortaya çıkan sonuçlar, yüzdelik dilimler halinde detaylı bir şekilde görüntülenebiliyor.

Instagram, şimdilik iOS platformu için sunduğu yeni anket etiket özelliğinin yanı sıra; resimlerinizden, metin ve fırçalar üzerinde kullanılmak üzere renkler almanıza olanak tanıyan damlalık aracı, metin ve çizimlerinizi doğrulamanıza yardımcı olacak bir hizalama aracını da ekliyor.

Haber Koordinatörü
Ahmet TAPAN Haber Koordinatörü bilgi@medyapamir.com.tr
Yayım Tarihi:6.10.2017